RSI Wahania aby potwierdzić Trends

RSI lub Relative Strength Index, jest popularny wskaźnik techniczny, i ma wiele różnych zastosowań. Patrząc na zakres RSI waha się, często jest to możliwe, aby guck stwierdzić, czy tendencja cen prawdopodobnie utrzyma się, czy jest on cofania.

RSI Intro

RSI spada w rodzinie wskaźników zwanych „oscylatory.“ Wskaźnik porusza się tam iz powrotem pomiędzy 100 a 0 (rzadko osiągnięcia tych skrajności) jako ruchów cen w górę iw dół.

Na rysunku 1 przedstawiono, RSI jest silnie skorelowany z ceną, wznoszą się i opadają, jak cena robi. RSI będzie zmieniać się w różnym stopniu jednak, ponieważ jest ona zawsze porównanie wielkości ostatnich korzyści cenowe ostatnich strat cenie, a następnie przekształcenie go w szeregu pomiędzy 100 i 0 ° C.

Zakresy RSI

poziomu, RSI oscyluje pomiędzy, nazwijmy to zakres post?puj odno?nik RSI, może pomóc ustalić i potwierdzić trend.

Podczas trendu wzrostowego RSI prawie zawsze mają szczyty powyżej 80-często 90 w silny trend-i stworzy upadki powyżej 30. Poziomy mogą się nieznacznie różnić między poszczególnymi zapasów lub na różnych rynkach, ale są to dobre ogólne wytyczne.

Rysunek 2 przedstawia podczas trendu wzrostowego, RSI stale osiąga szczyty 80 lub wyższej, i posiada powierzchnię 30 na upadki (pullbacks w cenie).

Widząc RSI przerwy dotrzeć do obszaru 80 zapewnia potwierdzające dowody, że tendencja wzrostowa jest nadal silna.

RSI gospodarstwa powyżej 30 stanowi również dowód potwierdzający. Wskaźnik nie jest doskonały, choć. Możemy zobaczyć na wielu okazjach cena świateł nieznacznie poniżej poziomu 30, chociaż ogólna tendencja utrzymała się.

Podczas trendu spadkowego RSI będzie generalnie dotknąć 20 lub poniżej idącej do 10 na silnej tendencji spadkowej porusza, i stworzyć wzloty poniżej 70 (60 w niektórych rynkach).

Przez cały spadkowej Apple nie jest w stanie znacznie powyżej 70 pazur i stale osiąga upadki 20 lub niższej. Czynniki te pomagają potwierdzić tendencji spadkowej.

Na prawej stronie przeczyta? tutaj wykresu znajduje się zielona strzałka na RSI. To oznacza punkt, w którym RSI rozciąga się znacznie powyżej zakresie RSI trendu spadkowego, osiągając 91. ogół nie zdarza się podczas trendu spadkowego, a więc jest to znak ostrzegawczy, że trend może być odwrócenie lub cenę wkracza w fazę bokiem.

To zielona strzałka, a wiąże się przenieść wyżej, doszło tuż po początku maja 2013. Jeśli spojrzeć wstecz do figury 1, ten punkt był początek trendu wzrostowego pokazanego na tym wykresie.

„RSI Wildera“ stosuje nieco inną kalkulację i wydaje się działać nieco lepiej potwierdzający trendów przy użyciu powyższej metody. Ponieważ nie wszystkie platformy wykresów mają RSI Wildera, standard RSI została wykorzystana do powyższych przykładów. Gdy jest to http://www.opcjeonline.com możliwe, należy użyć RSI Wildera.

Przynieś je razem

zakresy RSI są narzędziem, ale nie są nieomylni. Choć trend wzrostowy trend spadkowy i zakresy mogą potwierdzić trendy i ostrzec odwrócenia, zawsze pamiętać, że analiza cen odbywa się również. Na przykład w trendzie wzrostowym, gdy RSI dipy nieco poniżej 30, ale cena wciąż czyni wyższej wzloty i upadki wyższych, to zaufanie do działań cen. Ostatecznie cena, co sprawia nam pieniądze, a wskaźniki po prostu pomaga nam zinterpretować ruchy cenowe.

Poziomy mogą zależeć od indywidualnej akcji, parę forex lub innego instrumentu, zatem ustanowić odpowiednie zakresy dla instrumentu jesteś handlowych z wykorzystaniem danych historycznych. To zapewni Ci bazową do pracy. Jeśli podoba Ci się ten sposób, wymyślić kilka opcjeonline osobistych wskazówek, w jaki sposób z niego korzystać i włączyć ją do swojego planu handlowego.