Wrapped Bitcoin (WBTC) pokonuje Aave & Curve, aby stać się trzecim co do wielkości projektem DeFi

Największy jednodniowy WBTC został wczoraj wybity przez CoinList w dwóch transakcjach 1299,48 WBTC i 2316,5 WBTC.

Bitcoin na Ethereum nadal rośnie z prędkością warp, osiągając ponad 1,6 miliarda dolarów, w tempie 145 tysięcy BT

Kilka projektów, takich jak renBTC, imBTC, HBTC, TBTC, pBTC i sBTC, umieszcza BTC w drugiej co do wielkości sieci. Wrapped Bitcoin (WBTC) dominuje ten wzrost , stanowiąc 73,6% BTC na Ethereum.

Do tej pory wybito 105132 WBTC o wartości 1,2 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 9380% od początku 2020 roku.

Dzięki temu WBTC przeskoczyło takie firmy jak Yearn.Finance, Synthetix, Compound, Curve Finance i Aave, stając się trzecim co do wielkości projektem DeFi.

Uniswap , z rekordową wartością 2,73 miliarda dolarów w całkowitej zablokowanej wartości (TVL) i dominacji 24,12%, oraz Maker z zablokowanymi prawie 2 miliardami dolarów funduszy kryptograficznych są jedynymi większymi niż Wrapped Bitcoin.

WBTC jest jednym z najszybciej rozwijających się projektów DeFi, podobnie jak cały sektor, który osiąga nowy rekord w wysokości 11,4 miliarda dolarów w TVL.

Co ciekawe, wczoraj największy WBTC został wybity w jeden dzień przez CoinList. Ta największa bitwa 5000 WBTC została zawarta w dwóch oddzielnych transakcjach – pierwsza dotyczyła 1299,48 WBTC, a druga 3697,5 WBTC.

Ten rekord bije ostatni rekord dokonany przez firmę handlującą kryptowalutami, Sama Bakmana-Frieda, firmę handlującą kryptowalutami, Sama Bakmana-Frieda, która pobiła poprzedni rekord z 2316,5 WBTC.

WBTC to token ERC-20 wspierany przez bitcoin w stosunku 1: 1, w którym BTC jest pod opieką BitGo

Dzięki temu użytkownicy DeFi mogą uczestniczyć w różnych aplikacjach bez faktycznego używania ich Bitcoin. To dodatkowo zwiększa płynność Bitcoina, z rynkiem 210 miliardów dolarów, do 42 miliardów dolarów sieci Ethereum o kapitalizacji rynkowej.

Popyt na WBTC nadal rośnie, co widać po jego wzroście, ponieważ pozwala to posiadaczom Bitcoinów na udział w ekscytujących aplikacjach DeFi, takich jak rolnictwo plonów i zarabianie na ich BTC bez rezygnacji.